Çevrimiçi Sohbet, İnternet üzerinden mesajlaşma, iletişim ve / veya mesajlaşma sürecini ifade eder. Sohbet özellikli bir servis veya yazılım aracılığıyla iletişim kuran iki veya daha fazla kişiyi içerir.
Sohbet, sohbet, çevrimiçi sohbet veya İnternet sohbeti olarak da bilinir.

Mobil Chat

Sohbet internet üzerinden metin, sözel, sesli, görsel veya görsel-işitsel (A / V) iletişim yoluyla iletilebilir. Bir masaüstünde gerçekleştirilirse, sohbet merkezi bir sunucunun farklı son kullanıcı istemcileri arasında sohbet iletişimini yönetdiği Internet Relay Chat (IRC) veya anlık mesajlaşma uygulamasını destekleyen bir yazılım gerektirir.

Kullanıcıların geçerli bir e-posta adresiyle kaydolmasını gerektiren çevrimiçi islami sohbet hizmetleri de vardır. Kayıt olduktan sonra, bir kullanıcı bir grup sohbet odasına katılabilir veya başka bir kişiye özel mesaj gönderebilir. Çevrimiçi sohbet servislerinin tüm iletişim süreçlerini yöneten, özel olarak tasarlanmış sohbet arayüzleri vardır.

Cepten Sohbet , canlı veya gerçek zamanlı bir metin tabanlı iletişimdir. Örneğin, sohbette biriyle konuşurken, yazılan herhangi bir metin hemen diğer katılımcılar tarafından alınır. Aksine, e-posta gibi diğer metin tabanlı iletişim , gerçek zamanlı olmayan yazışma modlarıdır.

Ayrıca IRC gibi diğer ağlarda sohbet eden birkaç milyon kullanıcı var . IRC’de sohbetin iyi bir örneği Bilgisayar Umut sohbetidir .

Sohbet görgü kuralları
Aşağıda, çevrimiçi ortamda başkalarıyla sohbet ederken izlenecek kısa mesaj görgü listesi yer almaktadır .

Gerçek hayatta biriyle konuşurken aynı şekilde davranın.
Sohbet argodan kaçının .
Tüm kelimeleri doğru şekilde yazmak ve uygun noktalama işaretleri kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.
Kimsenin mükemmel olmadığını, yazım hatalarını ve diğer hataların sohbetlerde yaygın olduğunu unutmayın.
TÜM KAPILARDA YAZMAYIN çünkü bağırdığınız gibi görünmenizi sağlar.
Diğer sohbet kullanıcılarına özel mesajlarını önce sormadan göndermeyin.
Sohbeti çalıştıranların oluşturduğu kurallara uyun.
İlk kez birden fazla kişiyle sohbet etmeye başladığınızda, konuşmayı, birisinin konuşma konuşmasını yapmadan önce birkaç dakikalığına izleyin.
Sohbet güvenliği önerileri
Aşağıda, çevrimiçi sohbete katıldığınızda takip etmeniz gereken sohbet ve güvenlik önerilerinde güvende kalmanız için önerilerimiz bulunmaktadır.

Asla tam adınızı, adresinizi, telefonunuzu, e-postanızı veya diğer kişisel bilgilerinizi sohbet üzerinden vermeyin. Özellikle herkesin okuyabileceği bir halk sohbeti ise. Kesinlikle gerekliyse, özel mesaj ( PM ) veya doğrudan mesaj ( DM ) gönderebilirsiniz .
Sohbetteki diğer kişilerden asla dosyaları kabul etmeyin.
Bilgisayarınızla ilgili yardım almak için sohbet ediyorsanız ve birileri bir sorunu çözmenize yardımcı olması için bilgisayarınıza uzaktan bağlanmak istemesi durumunda, kullanıcının bağlandıkları anda bilgisayarınıza herhangi bir şey yapabildiğinin farkına varırsınız.
İlgili sayfalar
Bilgisayar Umut’un sohbeti hakkında ek bilgi bizim sohbet genel bakışta bulunabilir .
Bir sohbet odası bir Web sitesi, bir Web sitesinin parçası veya gerçek zamanlı iletişim kurmak için ortak bir ilgi alanı olan kullanıcıların toplulukları için bir mekan sağlayan Türkiye Online gibi bir çevrimiçi hizmetin parçasıdır. Karşılaştırma yapan forumlar ve tartışma grupları, kullanıcıların mesaj yayınlamasına izin verir ancak etkileşimli mesajlaşma kapasitesine sahip değildir. Çoğu sohbet odası, kullanıcıların herhangi bir özel yazılıma sahip olmasını gerektirmez; Internet Relay Chat (IRC) gibi kullanıcılar bunu İnternet’ten indirmelerine izin veriyor.

Sohbet odası, bir oda adı ve şifre seçer ve bir odaya giriş yaparlar. Bir odaya girme konusunda bir görüşme yapabilirsiniz. Sohbet metni için bir mesaj yazar. Mesajlar, daha büyük olan ortak mesaj üretimi hemen görülebilir ve diğer siteler yanıt verir. Bir sohbet uygulamasının girip şekilde karşılanması için gizlenmiş.

Sohbet odası mesajları kendiliğinden ve sürpriz görülebildiğimiz için, kasıtlı veya kasıtsız kullanıma bir kötüye kullanma potansiyeli vardır. Sitenin ana sayfası, bir odaya girilmesi gereken bir soru veya cevap yönlendirme ve yoğunlaştırıcı, sorunlara uygun sohbet odasıyla ilgili sorular sormaktır. (SSS) listesi yayınlar. . Diğerleri, konuşmayı tekelleştirebilir ya da tekrar tekrar yazırız, yine bir uygulama (çok kaşlarını çattı) yapabilir.

İnsanların çabalarının ya da ilgisinin onun yönüne odaklanan sohbetin yapılabilmesi için: uygun klasik filmler, ırk ataları, baton twirling ve psişik okumalara dayanan kullanılabilir nüfuslar vardır. Yahoo gibi zengin siteler, sohbet siteleri dizini sağlar. MSN Web Toplulukları gibi konularda, kendi sohbet odalarını oluşturmanızı sağlar.

Write a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *